Matthew Davies

4. srpna 2015 v 14:50 | Avis Shiri |  Aeris

Jméno: Matthew Davies
Věk: 22
Obyvatel Arcanusu: Aeris

Povaha: Pro začátek by stačilo říct, že je úplně jiný, než-li jeho sestra. Zatímco ona je spíše klidná, většinou, pro Matta to neplatí. Je nepředvídatelný tak moc, jak jen je to možné. Vlastně si nemůžete být nikdy jistí, na čem právě jste. Může vypadat naprosto v klidu, avšak v další vteřině vás překvapí svým nečekaným slovním útokem, výpadem a podobně. Zatímco jeho sestra je ten typ, který si raději vše plánuje, on se do plánů pouští bezhlavě bez rozmýšlení. Vidí příležitost, tak se jí logicky chytí, nemusela by totiž trvat věčně. Řídí se heslem, že žijeme jen jednou a tudíž je absurdní marnit přidělený čas. Je daleko lepší ho využít k něčemu konstruktivnímu. Mnohdy ke své smůle, často se pouští do pouličních potyček, i když se ho třeba ani netýkají. O to častěji se věnuje těm, se kterými se váže přímo. Pokud se někomu podaří ho vytočit, riskuje skutečné problémy. Nesnáší, když ho někdo kritizuje jen tak, aniž by poznal, jaký Matt ve skutečnosti je. Ono to moc velká sláva není, ale předsudky? Vážně? Nikdy. Má rád alkohol a ženy. Nebo každé zvlášť. Miluje společnost něžného pohlaví snad ještě víc než sám sebe. Což neznamená, že je z něj okamžitě narcis, to vůbec ne. Má jisté osobní kouzlo, které působí zaručeně. A to mu dělá, jak jinak, neuvěřitelnou radost. Myslí si o sobě, že je nejlepší, to ano. Vždyť má v podstatě i pravdu, no ne? Nadšení pro trvalý vztah byste však u něj hledali jen marně. Na to si je sám sebou příliš jistý a nechce se vázat. K obyčejným lidem se dokáže chovat velmi nevybíravým způsobem, ačkoli se snaží krotit. Nemá rád povrchní lidi, i když sám mnohdy takový je. Možná je to z toho důvodu, že se s podobnými typy jednoduše nesnese. Vyloženě nemá rád, když mu někdo oponuje či se s ním dokonce pustí do hádky. V některých situacích se může zdát apatický, ale jedná se o klam. Vnitřně vše prožívá dosti silně. Své emoce však dokáže udržet na uzdě a příliš je neprojevuje, nemá to zapotřebí. Když mu někdo ublíží, pamatuje si to ještě hodně dlouho. Nemá rád rychlé změny, raději ke všemu přistupuje s rozmyslem a potřebnou dávkou soustředění. Mezi jeho nezpochybnitelné přednosti patří fakt, že je vynikající herec. Prakticky vše, co řekne, mu druzí uvěří. Nemusel to ani příliš trénovat, podobné vytáčky mu jdou samy od sebe již od raného dětství. Již jako malý dokázal obelhat své vlastní rodiče, kteří nikdy na pravdu nepřišli. Pokaždé dostal vše, co chtěl. Buďto dobrovolně, nebo si to vynutil. Nebyl však oním vztekajícím se dítětem, ne, on měl své vlastní metody a techniky. Přátelé..tak těch moc neměl. Alespoň ne těch opravdových. Když už by se však poštěstilo a někdo se vetřel do jeho přízně natolik, že by se mohl nazývat přítelem, pak by v Mattovi nalezl neskrývanou podporu prakticky ve všem, co by se rozhodl podniknout. Speciální a nenahraditelné místo má u něj sestra, která tvoří snad jedinou výjimku ze všech. K ní je vždy upřímný a to za každé situace. Kdykoliv potřebuje radu či pomoc, je tu pro ni.

Další informace o postavě: Beze sporu byl Matthew šťastné dítě. Měl všechno, na co si vzpomněl a nic mu nechybělo. Potom, když mu bylo 5 let, dostal ten nejkrásnější dárek, mladší sestřičku. Zpočátku to bral poměrně těžce, jelikož už nebyl tím jediným dítětem v rodině, ale velmi brzy si na sestřinu přítomnost zvykl a postupně se začal měnit i on sám. Stal se z něj vzorný příklad, tedy většinou. Pořád to byl malý rošťák tak, jak kluci bývají. Ovšem na Mackenzie nedal nikdy dopustit a tento fakt přetrvává vlastně ještě dodnes. Na svou magii přišel kolem čtrnáctého roku svého života. Poté se začal učit od rodičů všemu, co bylo dle nich podstatné a co by mu mohlo v budoucnosti pomoci. Dokáže vyvolat menší větřík, aby nadzvedl děvčatům sukně nebo třeba ještě nezažitou vichřici anebo rovnou tornádo. Avšak, k čemu by něco takového bylo. Mimo to také chodil do jedné z místních škol, aby příliš nezaostával. Tedy, chodil.. víceméně. Pro rodiče bylo vzdělání tou nejdůležitější věcí vůbec, ale Matt měl daleko jiné představy o tom, co by rád dělal. Už v mládí miloval muziku, dokonce se učil hrát na kytaru - což mu ostatně rovněž vydrželo dodnes. Ačkoli nehraje aktivně na nějakých koncertech či podobně, čas od času si zabrnká oblíbenou písničku či nějakou rovnou složí, když má vhodnou náladu. Nu, roky plynuly a Matt se ve svých schopnostech potupně zlepšoval. Brzy se ukázalo, že i jeho sestra má podobný dar, jako má on sám, jen s maličkým rozdílem. Ona dokázala ovládat vodu a dělat s ní cokoliv, na co si vzpomněla. Tedy, v rámci možností, samozřejmě. Často se bavili tím, že jeden druhého pozorovali při ovládání svého elementu a vyměňovali si rady, tipy a podobně. Plus typické sourozenecké vtípky, bez těch by to nešlo. Matt mnohdy skončil od hlavy po paty mokrý a oproti tomu Kenziiny věci poletovaly u stropu, či hůř, na nejbližším stromě. Takto se pošťuchovali poměrně hodně, ale nikdy si jeden na druhého nestěžovali. Vždy se jednalo o výbornou zábavu. Dokonce ani hádek mezi bratrem a sestrou nebylo mnoho. Většinou se jednalo o to, kdo bude mít jaké výsady a podobně. Přišel čas, kdy byly obě děti víceméně dospělé a tudíž, dle rodičů, i samostatné. Než aby zůstali všichni pohromadě, rozprchli se do různých měst. Mackenzie skončila v Aquamu, místě, kam po právu patřila. To jí nemohl mít za zlé. Matthew sám se přestěhoval do Aerisu, který se stal jeho domovem. To, že bydleli v jiných městech sourozence nezastavilo od toho, aby jeden druhého navštěvovali tak často, jak jen je to možné.
Od doby, co se Matt odstěhoval se svými rodiči nepromluvil, ani se s nimi neviděl. Jaksi to nemá zapotřebí, když ani z jejich strany nezaznamenal žádný zájem. On je samostatný a dost starý na to, aby se o sebe dokázal postarat sám bez jejich pomoci. Kdo ví, jestli kdyby se náhodou ozvali, zda by byl rád anebo nikoli. Takhle dopředu to říci nemůže, nejspíš by záleželo na aktuální rozpoložení, ve kterém by se Matt nacházel. Rozhodl by se rovnou na místě, tak jako to dělal a bude dělat vždy. Co se přátel týče, nikdy jich moc neměl. Ani když byl ještě dítě, ani nyní. Sází na sólovou dráhu, raději zůstává o samotě či si vše zařídí sám. To mu však nebrání se s ostatními vídat. Zkrátka mu jen druzí nejsou tak blízcí, aby je mohl nazývat přáteli. Kdo ví, zda-li se to vůbec někdy změní. Možná a možná ne. Menší zajímavostí je, že má na levé paži tetování, již přibližně dva roky. Příliš se s nim nechlubí, avšak když nosí tílka, tak je jasné, že ho jen tak nezamaskuje. Největší obavou je, že přijde o Mackenzie, vážně. Možná to nedává tak najevo, ale skutečně mu na ní záleží. Je jako jeho druhá polovina. Krom toho má strach z knihoven (ano, vážně) a mořských zvířat. Naštěstí jich zase tolik nepotkává.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama