James Wayne

7. srpna 2015 v 11:57 | Avis Shiri |  Aeris

Jméno: James Wayne
Věk: 35
Obyvatel Arcanusu: Aeris

Povaha: Na první pohled vám možná bude připadat jako svědomitý, striktní a hrdý, ale… no, popravdě vlastně nejste zas tak daleko od pravdy. Jelikož vyrůstal v docela konzervativním prostředí, chová se k většině lidí s neskrývaným povýšením. Ne že by sám sebe považoval za něco víc, než jsou ostatní, ale stojí si za svou pozicí. Nehodlá jakkoli omezovat vlastní potřeby jen proto, že na něj tamhle pan bad boy puberťák dělá ramena, nebo tamhleta prsatá slečna dnes vybrala větší výstřih - z míry ho vyvede opravdu málokdo. Dobře ví, co od koho chce a když se tak stane, udělá všechno proto, aby dosáhl svého cíle. Absolutně nedopustí, aby mu kdokoli překazil plány, třebaže by měl jít (klidně doslova) přes mrtvoly. Přesto není zcela bezcitný. Rád ostatním pomůže, nicméně to až ve chvíli, kdy stojí nohama pevně na zemi a je si jistý vlastním pohodlím. Rozhodně nebude riskovat život pro blbost ostatních, ačkoli takových lidí je určitě docela dost.
K ostatním nepřistupuje nijak odtažitě, naopak. Nevadí mu společnost vícera lidí a není nic, co nesnáší víc, než trapné ticho. I kdyby byla konverzace naprosto mimo dosah logického myšlení, nebude mít problém v ní pokračovat. Umí přežít ve společnosti omnoho mladších lidí, ke kterým se k jejich smůle vážně chová podle jejich věku. Nedokáže s dvacetiletým mluvit jako s dospělým, protože ač mají být papírově rozumní, jsou na tom mnohdy hůř, než kdejaká mokrá třináctka. Nálada mu skáče z minuty na minutu, tudíž i když vás zahrnuje vtipy, historkami a mluví o absolutních blbostech, nemáte zcela vyhráno. Další minuta totiž může být o něčem úplně jiném - váš smích shledá otravným a začne reagovat odtažitě. Leckdo by ho za to nazval podivínem, ale takový člověk prostě jenom ještě nepotkal společenského melancholika. Vždyť jich je taky docela málo.
Absolutně se vyžívá v sarkasmu a cynismu, což často lehce přehání. Probudit v něm lítost umí být hotová noční můra, protože ani nad člověkem, kterého právě naboural vlak v plné rychlosti by nesvěsil koutky - naopak, ještě by to okomentoval jedovatou poznámkou. Z toho plyne docela dost o vazbě k ostatním. Málo koho považuje za přítele, protože dobře ví, jací ostatní jsou. Většina lidí se sice usmívá s tím, že nemají sebemenší problém bodnout vám dýku do zad, když to nejméně čekáte. Na tyhle typy absolutně výborný čich... k neloajálním lidem je totiž absolutně stejný.
Ohledně bližších vztahů, preferuje především známosti na jednu noc. Nemá problém s vázáním, ale na dlouhodobý vztah prostě nemá čas. Práce sežere většinu dnů a volný čas věnuje tréninku, což spolehlivě spolyká pro změnu volno. Velice těžko k někomu pěstuje přátelské city, tudíž nikoho nemůže překvapit jeho problém s láskou. Může se sice zamilovat, avšak protějšku to dá setsakra zabrat. V lásku na první pohled nevěří. Preferuje mladší jedince, přičemž nepohrdne ani jedním pohlavím, jsou-li už mimo dosah zákona.

Další informace o postavě: A teď něco málo o mírách. Měří něco kolem 185 centimetrů s vahou plus mínus 75, takže se vahou řadí tak nějak do zlatého středu. Pohybuje se vždy rovně, což podtrhuje docela úctyhodnou šířku ramen. Poctivým tréninkem docílil pevného místy vypracovaného těla, ale bohužel k tomu se budete muset dopracovat sami, poněvadž své přednosti schovává pod trikem... a nějaké taky za poklopcem. Na těle nenajdete jedinou jizvu, tetování či piercingy - takové trendy jdou úplně mimo něj. Jedinou ozdobou může být jedině strniště, co nechává růst často už z lenosti popadnout břitvu. Modrozelené oči v závislosti na světle mení barvu, čili sem tam vrhají zelený odstín a jindy zas spíš modrý.
Obléká především kvalitní látky elegantního střihu a sytých barev. Nebrání se červené, zelené, modré... ale semafor nikdy připomínat nezačne - alespoň ve vlastních očích ne. Příliš světlé barvy pro něj nejsou vůbec záživné, takže setrvává u těch více seriózních.

Je absolutně skvělý herec, lhář, potažmo manipulátor. Ostatně jak daleko by se bez těchhle vlastností ve své právnické kariéře dostal, že? Tak či onak, ať skrývá emoce jak chce dobře, má svoje strachy i mínusy. Neumí plavat - jako malý se málem utopil, z čehož plyne strach z vody a hloubek. Ne že by omdléval strachy z koupelen, ale v hlubokém bazénu ho plavat nenajdete.
Ohledně schopností, disponuje velkými zkušenostmi. Svůj talent zužitkoval tak dobře, že ve volném čase ukazuje mladým, jak s nalezenými schopnostmi zacházet a zužitkovat je ku prospěchu, čímž svou maličkost udržuje v kondici - trénink je mnohem náročnější na psychiku i fyzičku, než byste řekli. Vzduch dovede ovládnout na několik způsobů - naučil se sledovat sebemenší detaily a tak dokáže využít ostatní elementy proti jejich majitelům. S trochou času je například schopný vysát ohni kyslík a tak ho udusit. Jenom smutná to věc, že ty největší frajeřinky spotřebovávají tolik síly... matka příroda zkušeným jednoduše nepřeje.

Protože se maminka dobře vdala, narodil se do velice bohaté rodiny v Aerisu. Otec, starý muž, jemu už táhlo na dobrých šedesát byl jeden z nejlepších soudců, který si nejednou zasloužil vděk samotných šlechticů. Ať se ale maminka snažila jak chtěla, tatínek odmítal nechat jediného syna rozmazlovat - přeci jenom nemohl dopustit, aby všechno odkázal na někoho, kdo si nechá matkou uříznout... svoji mužnou výbavu. Vychovával se potažmo sám za podpory služebných, jelikož rodiče byli oba často mimo domov kvůli práci. Doma mu nechali vše, co by mohl potřebovat, tudíž si na nedostatek pozornosti nikdy nemohl stěžovat, kor když mu rodina věnovala všechen možný čas. Až do sedmých narozenin.
Krátce po jejich oslavení si s ním totiž maminka s tatínkem sedli, aby oznámili novinku - bratříček byl na cestě i přes hrozící impotenci tatínka. Už tehdy dobře věděl, co to znamená. Vrstevníci mu vyprávěli v jednom kuse, jak si jich po narození sourozence už žádný z rodičů nevšímal. Právě tenhle poznatek ovšem odstartoval první ovládnutí živlu. Vzteklé funění přešlo v poryv větru, jímž pocuchal mamince dokonale učesaný drdol. Díky bohu za to nedostal vynadáno. Rodiče byli rádi, že jim děcko neodejde do jiné země. Jejich následná přízeň ho tak nějak uklidnila a podpořila v myšlence, že na něj po narození sourozence možná nezapomenou. V ovládání vzduchu v několika měsících pokročil, dokonce přeskočil pár vrstevníků.
Veškerá sláva však spolehlivě letěla oknem, když mu maminka ukázala bratra, Aarona. Sourozence nepřivítal nijak extra valně, ale tak či tak, veškerá péče o něj zbyla především na něj. Musel ho krmit, učit chodit, pomalu i mluvit. První slovo bratra bylo dokonce i James, což vztah mezi nimi řádně posílilo. Bratrův element se projevil v deseti. K neštěstí všech bratr střílel ohnivé jiskřičky, tudíž musel okamžitě poputovat k (podstatně chudším) příbuzným vedlejší země. Matka odchod patřičně oplakala, ale pozornost obou rodičů opět směřovala na prvorozeného. Samotný James, třebaže k bratrovi měl poměrně dobrý vztah neuronil ani slzičku. Neumřel, jenom přešel jinam.
Vždy byl spíše po tátovi, tudíž podědil jeho mozek i schopnosti. V obou byl vždy premiant a hodlal jít v jeho stopách, tudíž po vystudování přípravné střední absolvoval i právnické studium. Dva roky po vystudování vysoké školy přišla další nepěkná změna v životě. Otec nešťastnou náhodou upadl ze schodů cestou z práce a zlomil si vaz.
V dnešních dnech pokračuje ve své vysněné práci. Doslova se vidí na soudcovském křesle, ač na něj zatím neměl příležitost dosáhnout.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama